Skip to main content

Doskonale wiemy, że basen w swoim własnym ogrodzie to marzenie wielu osób. Jako producent dbamy o to, aby nasi klienci mogli szybko cieszyć się wymarzoną inwestycją, dlatego wykorzystujemy najbardziej innowacyjne metody produkcji oraz najwyższej jakości materiały, które zapewnią piękny wygląd i maksimum funkcjonalności przez wiele lat. Wielu inwestorów zastanawia się, ile kosztuje budowa basenu — odpowiedź na to pytanie znajdziesz właśnie tutaj!

Od czego zależy koszt budowy basenu?

Najważniejszymi czynnikami, mającymi wpływ na ostateczną cenę niecki są oczywiście jej rozmiary, kształt oraz zastosowane wyposażenie dodatkowe. To one mają kluczowe znaczenie dla kosztu inwestycji w Twoim ogrodzie.

Zastanawiasz się, ile kosztuje budowa basenu w ziemi w porównaniu z innymi rodzajami niecek? Najczęściej wybieranym typem są oczywiście modele dmuchane, rozporowe i stelażowe, jakie można latem zobaczyć w wielu ogrodach i działkach. Są bowiem najtańszym rozwiązaniem, które niestety w większości są również mało odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Alternatywą są niecki, które budowane są w ziemi – wykonane z najwyższej jakości poliestru, który sprawia, że cieszą się zdecydowanie lepszą trwałością i możliwością wykorzystania dodatkowych funkcji np. oświetlenia czy ogrzewania, dzięki czemu można z nich korzystać nie tylko latem, ale cały rok. Ale to nie jedyne wyposażenie, jakie obejmuje budowa basenu.

Koszt zależy także od tego, jaki rodzaj komory technicznej wybierzesz: ze zbiornikiem przelewowym czy systemem skimmerowym. Na wartość inwestycji składa się również wszelkie dodatkowe wyposażenie w postaci oświetlenia (dryfującego lub podwodnego), przykrycia (rolet lub zadaszeń), rodzaju ogrzewania, wybranego zestawu filtrującego, a także drabinek, poręczy, ślizgawek, głośników podwodnych, hydromasaży, wodospadów czy przeciwprądów. Wybierz, jakiego wyposażenia potrzebujesz i skontaktuj się z naszymi doradcami, aby dowiedzieć się, ile kosztuje budowa basenu w ogrodzie.

Chcesz mieć basen w ogrodzie?

Chcesz wiedzieć, jaka jest cena basenu ogrodowego?